İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tekstil Ürünleri
  3. En Güzel ve Kullanışlı Yatak Örtüsü Modelleri

En Güzel ve Kullanışlı Yatak Örtüsü Modelleri

Çiçekli Yatak Örtüsü Modelleri

Yataklar bir evin en özel bölümlerinin başında gelmektedir. Günün yorgunluğunun ve stresinin atıldığı yatak odaları, derli toplu olduğu zaman kişinin içine daha fazla huzur ve mutluluk hisleri gelmektedir. Yatağınızın üzerine koyduğunuz yatak örtüleri, hem yatak odanıza şık bir görüntü vermekte, hem de yataklarınızın kirlenmemesini sağlamaktadırlar. Yatak örtüleri birçok çeşit ve modelde üretilmekte ve her sene yatak örtüsü modellerinde de belli bir moda ortaya çıkmaktadır. Dekoratif ürünlere düşkün olan hanımların tercihi olan bu renk renk yatak örtüleri, birçok marka ve modelde piyasaya sürülmektedir. Hazır ürünleri satın almanın yanında elinden dantel işi gelen kadınlarımızda yatak örtüsü örerek, yataklarını şık hale getirmeye çalışmaktadır.

Yatak örtüsü seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?
Yatak odası dekorasyonu işleminizi tamamlamak için önemli olan Yatak Örtüsü modelleri, yatak odasına girildiğinde ilk dikkat çeken ürünlerdir. Doğru renkleri kullanarak yatak odalarınızı çok daha ferah ve şık bir hale getirebilirsiniz. Yatak örtüsü seçerken en dikkat etmeniz gereken konu yatak odanızın dekorasyonunu tamamlayan uyumlu desenlerde ve renklerde bir yatak örtüsü kullanmaktır. Yatak örtünüzün yatağın boyutlarına uygun olması ve eğer isteniyorsa yatağın kenarlarından aşağıya yere değmeyecek şekilde sarkması önemlidir. Yatak odası perdesiyle yatak örtüsünün aynı renklerde ve uygun desende olması hoş bir görüntü yaratacaktır. Eğer açık tonlarda bir yatak odanız varsa renklendirmek için koyu renklerde yatak örtüleri tercih ederken, eğer koyu renklerde bir yatak odanız varsa ferahlık vermek için açık renklerde bir yatak örtüsü kullanmanız doğru olacaktır.

Yatak örtülerinde kumaş seçimi; Yatak örtüleri oldukça şık ve güzel görünen pek çok değişik modele sahiptir. Ancak bunlardan bazıları işlevsellik açısından diğerlerine göre sizi daha fazla yoracaktır. Dantelli yatak örtüleri zor yıkanıp ütülenmelerinden dolayı kullanıldıklarında pratik değillerdir. Alırken güzel görünen birçok yatak örtüsü yıkama aşamasından sonra eski formunu bulamayabilirler. Buna dikkat ederek yatak örtüsü seçilmelidir. Saten yatak örtüleri güzel olmakla birlikte bu örtülerde sık sık yatağından üzerinden kayacağından size sıkıntı çıkarabilirler. Yatak örtünüzün yıkanmaya dayanıklı, kolay ütülenebilir ve yatağın üzerinden kaymayan bir kumaşta olması işlevselliğini arttıracaktır.

Yatak Örtülerinden seçme modeller

Yorum Yap

Yorum Yap