İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Halı Modelleri
  3. Ünlü Markaların Yolluk Modeli Tasarımlarını Araştırdık

Ünlü Markaların Yolluk Modeli Tasarımlarını Araştırdık

Dekoreko Çiçekli Yolluk Modelleri

Ev dekorasyonu alanlarında küçük ayrıntılar dekoru tamamlama açısından önemlidir. Genellikle evin odalarını birbirine bağlayan koridorlarda kullanılan yolluklar ev dekorasyonunun tamamına göre küçük detaylar olsa da evin şıklığını sağlamaları açısından önemlidir. Genel itibariyle bu koridorda yolluktan başka bir obje bulunmadığından koridorları güzel gösterme görevi bu yolluklardadır. Bu açından koridorlarımıza koyduğumuz yolluklar önem taşımaktadırlar. Yolluklar ayrıca kapı girişleri oda girişleri gibi yerlere de konabilirler. Oldukça uzun olan ve koridorun tamamını kapatan yolluklar kadar, daha küçük ve halının yetmediği yerlere konan yolluklarda bulunmaktadır. Yolluklar bazı dar ve uzun odalarda da halı yerine kullanılabilirler. Çok işlevsel bir yapıya sahip olan yollukları evinizin dekorasyonuna uygun seçerek ev dekorasyonunuzda bütünlük sağlayabilirsiniz.

Her halı üreticisi firmada pek çok desen ve renkte yolluk modelleri bulunmaktadır. Daha önceden yolluklar kilim türünde ürünlerden oluşurken, şimdilerde bütün halı üreticileri lüks halılara benzer yolluklar üretmektedir. Kullanacağınız yerin enine göre 70 cm ebatlarından 150 cm ebatlarına kadar yolluklar bulunabilmektedir. Boy açısından daha fazla seçeneğe sahip olurken, kimi yollukları da kestirerek hazırlatabilirsiniz. Yün, polyester, polipirilen ipliklerin yanı sıra çim görünümlü veya tüylü yolluklarda bulunmaktadır. Makine dokuması kadar el dokuması yolluk modelleriyle de karşılaşılabilir. Bazı hanımlar evde kendileri örgülerden yolluklarda örebilmektedir. Ancak bu tip yolluklarda aşırı kayma problemi görülebilir. Çok fazla ayak basılan ve geçiş yapılan bir yere konduğundan yollukların kaydırmaz modellerden seçilmesi önemlidir.

Yolluk seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Yolluk alırken öncelikle işlevsel bir ürün tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Genellikle koridorlara konan yolluklar bu bölgelerin en fazla geçiş yapılan bölgeler olması nedeniyle kaymaz ve rahatça üzerinde yürünebilen ürünlerden seçilmelidir. İşlevsel özellikleri sağlandıktan sonra yolluk almak için en önemli püf noktası evinizin dekorasyonuna uygun renklerde ve desenlerde bir yolluk seçmektir.  Koridorlar genellikle güneş almayan yerler olduklarından açık renk tercihleri koridorları daha ferah gösterdiklerinden açık renkli yolluk seçimi evinizi daha geniş ve aydınlık gösterecektir.

Bu modelleri satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. n11, hepsiburada.com gibi sitelerde de satılmaktadır.

Sizler için seçtiğimiz en güzel yolluk modelleri

Yorum Yap

Yorum Yap