1. Ana Sayfa
  2. Ünlü Markalar
  3. Mutfaklarınız İçin En Uygun Ocak Modelleri Fikirleri

Mutfaklarınız İçin En Uygun Ocak Modelleri Fikirleri

Modern Ocak Modelleri

Beslenmek için hazırlanacak gıdaların pişmesini sağlayan eşyaya ocak denmektedir. Ocaklar hem dekorasyon açısından uyumlu olmalı hem de iş görür nitelikte olmalıdır. Özellikle gıda gibi önemli bir iş için kullanılacak olan ocaklar hem mutfağa uygun hem de ihtiyaca göre seçilmelidir. Peki ocak satın alacak olan kişiler hangi ocak modellerini seçebilir? Ocak modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Spiralli Ocak: Spiralli ocaklar ocak başlığının ve hortumunun spiral şekilde olduğu ocak modelidir. Spiral ocaklar en çok eski tip mutfakta kullanılmaktadır. Modern evler için pek uygun değildir. Spiral ocak modellerinin fiyatları 130 TL’den başlamaktadır. Birçok kişi tarafından kullanılan bu ocak modeli oldukça bilindiktir.
  • Sensörlü Ocak: Sensörlü ocak modeli evlerde sık kullanılan bir modeldir. Örneğin evde gazı açık unutup bir yere gittiniz. Sensörlü ocaklar bir süre sonra üzerinde ağırlık hissetmeyince gazı kesmektedir. Bu sayede hayati bir önem taşıyan doğalgaz zehirlenmesi önlenmektedir. Sensörlü ocaklar yeni evlerde en fazla kullanılan ocak modelidir.
  • Ayarlı Ocak: Ayarlı ocak modelinde doğalgazın seviyesi ocağın başının ok işareti tarafına döndürülüp açılmasıyla harekete geçer. Bu ocak modeli de son zamanlarda oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır.
  • Ankastre Ocak: Ankastre ocaklar yeni yapılan evlerde ve modern mutfaklarda çok sık kullanılmaktadır. Düz bir zemin üzerine işaretlenen kısımlar ankastre ocağın pişirme ve etki alanını göstermektedir.

Ankastre Modelleri 2020

Ankastre son zamanlarda en çok kullanılan mutfak araç ve gereçlerinden biri olmaktadır. Her evin rengine göre modeller olup, değişik bir tarzda evinize konumlandıracaksınız. Modern modellerin en çok tercih edildiğini ve eve daha şık hava kattığını belirtmek isteriz. İsterseniz eskitme ve ahşap renkli tarzda modellere de sahip olabileceksiniz.

Doğada bulunan her renk tonu ile mevcut olup, tüm müşterilerin zevklerine göre yapılmıştır. İnternet aracılığıyla evlerinizin tonlarına göre bu seçimleri yapmak daha kolay olacaktır. Özellikle kalite açısından önemli bir işlem olup, uzun süre kullanacağınız modeller seçmek daha avantajlı olacaktır. Son zamanlarda ekstra modern ankastre modelleri uzun süre ihtiyacını karşılayacak modeller arasında gelir.

Yorum Yap

Yorum Yap