İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tekstil Ürünleri
  3. Rahat ve Sıcak Battaniye Modellerinden Örnekler

Rahat ve Sıcak Battaniye Modellerinden Örnekler

Taç Çift Kişilik Battaniye

Günümüzde yastığın ve yatağın  vücuda uygunluğu ya da rahatlığı kadar battaniyenin şekli ve modeli de önem taşımaktadır. Sadece battaniyeler için değil birçok eşya için estetik kaygı güdülmektedir. Bu nedenle firmalar da çeşitli battaniye modelleri üretmeye başlamıştır. Battaniyelerin takım halinde olan şekilleri de bulunmaktadır. Battaniyeler birçok farklı şekilde ve modelde olabilmektedir.

Battaniye modelleri büyüklüğüne, desenine ve kumaşına göre ayrılmaktadır. Büyüklüğüne göre olan battaniye modellerinin fiyatlandırma işlemi de daha kolay yapılmaktadır. Büyüklüğüne göre olan battaniye modelleri küçük ebatlı battaniye modelleri, orta ebatlı battaniye modelleri, büyük ebatlı battaniye modelleri şeklinde sıralanabilir. Küçük ebatlı battaniye modelleri genel olarak çocuklar için kullanılmaktadır. Bu battaniye modelleri çizgi film kahramanları ya da hayvan figürleri ağırlıklı olmaktadır. Düz renkte de tercih edilebilen küçük ebatlı battaniye modelleri rahatlıkla taşınarak kullanılabilmektedir. Orta ebatlı battaniye modelleri ise genç insanlar ve tek kişilik yatak kullanan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Orta ebatlı battaniye modelleri için belirlenen herhangi bir desen bulunmamaktadır fakat bu battaniye modelleri çocuksu tasarımlardan biraz daha uzaktır. Büyük ebatlı battaniye modelleri ise yetişkin kişiler ve çift kişilik yatakta yatan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu battaniye modelleri ebat olarak daha büyük olduğu için fiyat olarak da daha fazladır.

Battaniye Modelleri Resim Galerisi

Ayrıca battaniye modelleri desenine ve kumaşına göre de çeşitlenebilmektedir. Desenine göre çeşitlenen battaniye modelleri genel olarak doğa desenli battaniye modelleri, hayvan desenli battaniye modelleri, düz renk battaniye modelleri olarak sınıflandırılabilir. Kumaşına göre olan battaniye modelleri ise pamuklu ve naylon battaniye modelleridir. Pamuklu battaniye modelleri uykuda terletmeyen ve herhangi bir rahatsız edici özelliği olmayan battaniye modelleridir. Naylon içerikli battaniye modelleri ise uyku esnasında terletmektedir. Elyaf battaniye modelleri de bu kategoride yer alabilir. Elyaf battaniye ya çok ısıtmakta ya da çok üşütmektedir. Bu nedenle battaniye modelleri içerisinde en fazla tercih edilen model pamuklu battaniye modelleridir. Pamuklu battaniye modelleri cilt uzmanları tarafından da önerilmektedir. Fiyatları ise oldukça uygundur ve her bütçe için alınabilir özelliktedir.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap