İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Duvar Boyaları
  3. Gri Duvar Rengi İçin Perde Önerileri

Gri Duvar Rengi İçin Perde Önerileri

Gri Duvarlara Kırmızı Perde Yakışır mı?

Gri renkli duvarlar için perde rengi önerileri. Gri duvarlara hangi renk perde modelleri yakışır ve dekorasyona güzellik katar, sizler için araştırdık.

Duvarlar dekorasyonda birçok eşyanın rengini belirleyen önemli bir unsurdur. Bu nedenle duvar renkleri özenle seçilmelidir. Duvar rengi seçilirken seçilen rengin mekanı aydınlık gösterip göstermeyeceğine, mekana derinlik katıp katmayacağına ve bu rengin dekorasyonunun kolay olup olmadığına dikkat edilir. Duvar renkleri arasında yer alan renklerden birisi de gridir. Gri duvarlar dekorasyonu kolay olan duvarlardır. Ayrıca gri duvarlar aydınlık mekanlarda da dar mekanlarda da kolaylıkla kullanılabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta dar mekanlarda daha açık tonda bir gri duvar kullanılmasıdır. Gri duvar seçilip boya uygulandıktan sonra geriye dekorasyon işi kalmaktadır. Özellikle de perde dekorasyon için oldukça önemli olan parçalardandır. Perdelerin duvarlarla uyumlu olması gerekmektedir. Peki gri duvara ne renk perde uygun olur?

Gri renk bir duvara perde seçmeden önce duvarınızdaki gri rengin grubunu öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer duvarınızdaki gri renk sıcak grupta yer alan bir gri ise krem renk perde duvarınızla uyum sağlayabilir. Fakat duvarınızdaki gri renk soğuk grupta yer alan bir gri ise o zaman da beyaz renk perde tercih edebilirsiniz. Gri duvarlarınız ile kullanacağınız beyaz renkli ve krem renkli perdelerde ki detaylar da önemlidir. Bu perdelerin kumaşlarının ince olması detaylarının ise dantelli olması hem mekanı hem de perdeleri daha şık gösterecektir.

Gri duvarlar için seçilebilecek başka bir perde rengi ise sarıdır. Grinin koyu ve mat bir renk olması, sarının ise parlak ve canlı bir renk olması her iki rengin de birbirini dengelemesini sağlamaktadır. Sarı renginin farklı tonları da gri duvarlarla beraber kullanılabilir. Gri duvarlar ile kullanılabilecek olan perde renklerinden birisi de mavi ve laciverttir. Mavi rengin tonları çok fazla olduğu için her ton gri duvarla uyum sağlamayabilir. Bunun için duvarınızdaki gri renk ile perdenizde kullanmayı düşündüğünüz mavi rengi çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Tam olarak karar verememeniz durumunda cam göbeği ve lacivert renklerini perdenizde kullanabilirsiniz. Siz de gri duvarlarınız için hangi renk perde seçeceğinize karar veremediyseniz bu ilginç ve işe yarar tüyolardan faydalanabilirsiniz.

Gri duvarlara yakışan perde renklerinden örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap