1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Ev Dekorasyonu İçin Salıncak Modelleri

Ev Dekorasyonu İçin Salıncak Modelleri

Yataklı Salıncak Modelleri

Salıncakların evin içine monte edilmesi ilk başta alışılması zor gelen bir fikir gibi görünse de, salıncağın bahçede yaptığı işlevi düşününce gayet de akla yatkın gelen bir fikirdir. Rahat, konforlu ve fazla yer tutmayan salıncağı, elbette kendi salonunuza keyifle monte edebilirsiniz. Bu yeni bakış açısı, salıncağın sadece yazın kullanılan bir aksesuar olmadığını ispatlamaktadır. Bu düşünce sayesinde, gelişen teknoloji sayesinde yüzlerce sabit ya da tavana monte edilebilen salıncak modeli meydana getirilmiştir.

Balkon için ve bahçe için mümkün olan en şık ve keyifli aksesuarların başında gelen salıncaklar, son yıllardaki tasarımlarla evin içine kadar girmiş vaziyetteler. Özellikle son zamanlarda bohem yaşam tarzını benimsemiş genç kesimin yoğun ilgisiyle karşılaşan bu salıncaklar, tasarımcıları da birçok çeşit ortaya çıkarmaya itmiştir.

Bu salıncak modelleri, konulacak yerin genişliğine, yüksekliğine, tek kişilikten üç kişilik genişliğe, imal edilen malzemenin tipine ve iplerinin uzunluğuna göre değişim göstermektedir. Özellikle tarz olarak kanepelere ve koltuklara benzetilmesi, bu salıncakları olabildiğince cazip kılmaktadır. Sedir ağacından, ceviz ağacından ve daha birçok kaliteli ahşap malzemeden üretilen bu salıncakların ömürleri de bir hayli uzun olmaktadır.

Ev tipi salıncaklar; En çok tercih edilen salıncak modellerinin başında tek kişilik ev tipi salıncaklar gelmektedir. Bunun sebebi, az yer kaplaması ve daha güvenli olmasıdır. Genelde ceviz ağacından imal edilen bu ev tipi salıncaklar, kullanım amacına göre değişmektedir. Yerine göre tülden, ince metalden, demirden ya da sert plastikten imal edilebilmektedirler.

Ev tipi salıncaklar, genelde kullanışlıdırlar. Fakat bazen dekor olarak da dizayn edildikleri ve evin dekorasyonuna uydukları takdirde bu yönde kullanıldıkları da mevcuttur. Özellikle evinin salonuna yeni bir modern bakış açısı kazandırmak isteyen genç çiftler tarafından tercih edilen aksesuarların arasında, salıncaklar başta gelmektedir. Bunun sebeplerinin başında, salıncakların salona ya da büyük mekanlara farklı ve zengin bir hava katmasıdır.

Bu salıncakların tipi, evin içine ya da bahçeye konulacak olup olmadığına göre değişmektedir. Tavana monte edilen modellerin yanı sıra, çoğunluğu sabit de olmaktadır.

Salıncak Modellerinden Örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap