1. Ana Sayfa
  2. Genç Odası Dekorasyonu
  3. En Güzel Doğal Ahşap Ranza Modelleri

En Güzel Doğal Ahşap Ranza Modelleri

Çift Kişilik Modern Ahşap Ranzalar

Doğal ahşap ranza modellerinde yatmak isteyenler ya da çocuklarına almak isteyenler için birbirinden değişik fikirlerle karşınızdayız. Bu modelleri özel olarak yaptırabileceğiniz gibi ünlü markaların mağazalarından da temin edebilirsiniz.

Çift Kişilik Ranzalar; Bir odada birden fazla çocuğun kalabilmesi için en ideal çözüm şüphesiz ranzalar. Ancak çocuklar için mobilya seçiminde doğal maddelerin kullanılmış olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kimyasal boyalar özellikle küçük çocuklarınızın sağlıklarını tehdit edebilir. Bunun için ise ahşap ranzalar size sayısız alternatif sunuyor. Hem doğal ahşap olması ile sağlıklılar hem de görsel olarak çok farklı bir şıklık oluşturuyorlar.

Ahşap ranzalarda renk alternatifleriniz ahşap renginin tonları ile sınırlı. Siz doğal görüntüden hoşlanıyorsanız budaklı olan ahşap maddeleri çok hoşunuza gidecek. Eğer küçük bir odada kullanacaksanız akçaağaç denilen açık renkli ahşap tonunu kullanmanızı öneriyoruz. Bu renkteki ahşap ranzalar hem odanızı aydınlık gösterir hem de çocuklar için iyi bir seçim olur.

Eğer odanızda yeteri kadar alan mevcutsa koyu renklere de yönelebilirsiniz. Ceviz ve meşe rengindeki ahşap ranzaları kullanabilirsiniz. Bir diğer unsur ise ahşabın parlaklığı. Dilerseniz parlak vernikli ranzalar‚ dilerseniz vernik görüntüsü vermeyen mat verniklerden kullanabilirsiniz. Bu şekilde ranzanız çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

Ranza modellerini incelemek için ilk resme tıklayınız

Modellerine gelecek olursak klasik olanlar çoğunlukta. Ancak merdiven ile farklılıklar oluşturulmuş. Örneğin harici bir merdiven bölmesi oldukça şık bir ayrıntı olarak çıkıyor karşımıza. Sanki bir evmişçesine ayak ucundan çıkan bir merdiven hem çocuklarınız için eğlenceli olacak hem de görsel şıklık katacaktır. Bir diğer modelde ise sanki ikinci kata bir merdiven dayamışçasına tasarlanan ranzalar. Bu modeller de görsel olarak oldukça ilgi çekici.

Yorum Yap

Yorum Yap