İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Country Mutfak Modelleri

Country Mutfak Modelleri

Dekorasyon Rehberi

Country mutfak modelleri son yılların en çok tercih edilen mutfak tasarımlarından birisi haline gelmeyi başardı. Hemen hemen her evde görebileceğimiz country mutfak modelleri renk ve tasarımlarıyla görenleri etkiliyor.

Country mutfak modelleri 2019, country mutfak modelleri nelerdir, country mutfaklar, country mutfak modellerinin fiyatları, country mutfaklarda renk seçimi vb. tüm başlıkları konumuzda bulabilirsiniz.

Country mutfak modellerinde tasarım ve renk olarak çok fazla seçenek bulunuyor. Buda country sevenler için çok fazla seçeneğin olduğu anlamına geliyor.

Country Mutfak Modelleri Dünya’da çok Yaygın!

Country mutfak modelleri tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir modeldir. Sadeliği ön planda tutulan bu modelde sadelik ve tarzın karışımıyla etkileyici bir mutfak ortaya çıkabiliyor. Country kelimesi İngilizcede kırsal, yerel anlamına gelmektedir. Özellikle Avrupa’da yaygın olarak kullanılan country mutfak modelleri ülkemizde de son dönemin modası haline geldi diyebiliriz.

Country Mutfak Modelleri Özellikleri

Country mutfak modellerinin özelliklerinin en önemlisi Lake yani boyama olmasıdır. Bu ne demek oluyor? Yani mdf ya da sunta değil, ham mdf’nin üzerine istediğiniz renk ile boyanması olayına Lake denmektedir. Lake malzemenin kaliteli ve kolay kolay zarar görmemesini sağlıyor. Lake, hazır malzeme mdf ve suntaya göre daha pahalıdır.

Country mutfak modellerinin kapaklarına CNC makinesiyle göbek açılmaktadır. Bu olay işçilik maliyeti olarak yansımaktadır. Daha öncede belirttiğimiz gibi country mutfak modellerinde istediğiniz rengi istediğinize, zevkinize göre yaptırabilirsiniz.

Country Mutfak Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Country Mutfak Modellerinde Renk Seçimi son derece önemlidir. Birçok kullanıcı Country Mutfak yaptırdığı zaman rengini beyaz yaptırmaktadır. Buda mutfağın en ufak kirlenmesine, çiziklerin kendisini belli etmesine, sürekli temizlik ihtiyacı hissetmenizi sağlar. Bu yüzden renk seçimlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bizim tavsiyemiz mat beyaz, 9010 ipek mat tonları Country Mutfak Modellerinde harika durmaktadır. Mutfağınızın rengine karar vermeden önce yaptıracağınız kurumdan mutlaka renk örneklerini isteyiniz.

Country Mutfak yaptırmak isteyenlerin en çok şikâyet ettiği konulardan birisi ve en önemlisi fiyatların çok yüksek olması. Böyle durumlarda size tavsiyemiz, görünen kısımların yani kapakların, taçların, ışık bantlarının lake olması, görünmeyen kısımların yani gövdenin, iç kısımların, çekmece içlerinin hazır malzemeden olmasıdır. Size çok daha ekonomik rakamlara gelecektir. Malzeme ve renk olarak gövde de koton malzemesini deneyebilirsiniz gayet şık ve tasarımsal duracağından şüpheniz olmasın.

Doğallığa Dikkat Edin

Country Mutfak modellerinde doğallık ve sadelik ön planda tutulmalıdır. Country mutfak modellerin bazı kısımlarına doğallık kattığınız zaman bambaşka bir görünüm elde edersiniz. Country mutfak modellerinin doğası gereği sadelik ve doğallık ön planda tutulması gerek.

Country Mutfak Modelleri
Country Mutfak Modelleri

Tasarım ve dekor tamamen sizin zevkinize kalmış durumda. İstediğiniz, aklınıza gelebilecek her modeli yaptırabilirsiniz. Hatta Country Mutfağınızın bazı kısımlarına eşiniz ve sizin baş harflerinizi bile yazdırabilirsiniz.

 

Country Mutfak Modelleri
Country Mutfak Modelleri

Gayet sade ve şık bir mutfak, sizce de öyle değil mi? Doğallığında ön planda olduğu aynı zamanda düğme kulplarla nostalji havası katarak sadeliğine güzellik katmış diyebiliriz.

Country Mutfak Modelleri Fiyatları

Country Mutfak yaptırmak isteyenlerin merak ettiği konulardan biriside bu mutfakların fiyatlarıdır. Bu tarz işler metre kare hesabı yapılarak yapılmaktadır. Metre kare fiyatına ayrıca dekor ve tasarımın maliyeti de eklenmekte. Normalde lake işlerin metre kare fiyatları bin tl den başlamaktadır. Bazı işletmeler bu rakamları daha yükseklere çekmektedir. Ama daha öncede bahsettiğimiz gibi fiyat olarak size pahalı geliyorsa, bu rakamları aşağıya çekmek için Country mutfağınızın iç aksağın kısımları hazır malzeme, görünen kısımlarını lake yaptırabilirsiniz. Bu detay size maliyetini oldukça düşürecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap