İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Araç Gereçler
  3. Ev ve Kafeler İçin Bulaşıklık Modelleri

Ev ve Kafeler İçin Bulaşıklık Modelleri

Merienda Tahta Bulaşıklık Modelleri

BULAŞIKLIK MODELLERİ

Bulaşıklıklar mutfak temizliği esnasında kullanılan ve bulaşıkların suyunun süzülmesini sağlayan araçlardır. Hem evlerde ve kafelerde hem de insan yaşamında yemek yeme işleminin gerçekleştiği her alanda sıkça kullanılmaktadır. Bulaşıklıkların birçok modeli bulunmaktadır. İlk bulaşıklık modeli minimalist bulaşıklık modelidir. Minimalist model bulaşıklık çok fazla desen sevmeyen, az bölme ile işini bitirmek isteyen  ve sadelikten yana olan kişiler için uygundur. Başka bir bulaşıklık modeli ise klasik model bulaşıklıklardır. Klasik model bulaşıklıklar genelde her evde görülebilecek olan basit sistemli bulaşıklıklardır. Bardak, tabak ve çatalları koymak için farklı bölmeleri bulunan ve çok fazla yer kaplamayan bu ve buna benzer klasik model bulaşıklıklar da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Örnek Modeller Galerisi

Ev Tipi Bulaşıklık:  Bu bulaşıklık modeli evlerde en sık kullanılan bulaşıklık modelidir. Bu bulaşıklık modeli plastik olabildiği gibi metal de olabilmektedir. Özellikle eski evlerde bu tip bulaşıklık çok fazla rastlanmaktadır.

Hazır Bulaşıklık: Hazır bulaşıklıklar destekli ve desteksiz şekillerde olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Destekli olan bulaşıklıklar tabağın konulacağı yerde düşmemesi için bir destek bulunduran ve koruma mekanizması olan bulaşıklıklardır. Bu bulaşıklık modelinde mutfak eşyalarının düşmesi ve zarar görmesi engellenmektedir. Ayrıca tabakların, bardakların rahat bir şekilde yerleştirilmesini sağladığı için destekli bulaşıklıklar daha fazla tercih edilmektedir. Desteksiz bulaşıklıklar ise daha çok kısa süreli kurutma görevi gören bulaşıklıklardır. Evlerde çok fazla tercih edilmemektedir. Daha çok küçük iş yerlerinde ve ofislerde kullanılmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap