1. Ana Sayfa
  2. Bellona
  3. Genç Odaları İçin Özel Tasarlanmış Bellona Koltuk Modelleri

Genç Odaları İçin Özel Tasarlanmış Bellona Koltuk Modelleri

Youngchair Genç Odası Koltuk Modeli

Genç yatak odaları kişiye özel bir dekorasyona sahip olmalıdır. Özellikle kendi yaşlarına hitap edecek şekilde canlı renklerle döşenmiş olan genç odaları, bireylerin güne daha enerjik başlamalarını sağlayacaktır. Genç odalarında bulunan çalışma masası, çalışma sandalyesi, komodin ve dolap, odanın olmazsa olmaz parçalarındandır. Harika bir tasarım ürünü olan genç odası takımı almış olabilirsiniz. Fakat bu tasarım ürünü mağazada durduğu gibi çocuğunuzun odasında istediğiniz görüntüyü karşılamayabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Refah Ortamlar Oluşturun
Bu alanda öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken en önemli özellik odaya girerken ve çıkarken ferah bir hava yansıtmasıdır. Yani almış olduğunuz mobilyalar, odanın her alanında eşit yoğunlukta yerleştirilmelidir. Bazı mobilyaların aynı yerde dizilmesi, diğer kısmın ise boş kalması kötü bir görüntü oluşturabilir. Odada en çok kullanım alanına sahip olan yatağın, güneşi alabilecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Gençlerin güneşin yararlarından faydalanması ve istediğimiz ferah bir alanın ortaya çıkması için bu detaya dikkat etmek gerekebilir.

Genç odalarını tasarlarken illa takım olarak satılan klasik mobilyalardan alacaksınız diye bir kural yok. Birbirine takım olacak şekilde üretilmiş olan mobilyalar yerine, gençlerin dinamizmine ve enerjisine yakışacak cinsten bazı özel parçaları bir araya getirerek çok daha güzel ve çarpıcı genç odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Genç odalarında rahat bir okuma ve çalışma ortamı alanı oluşturabilmek önemlidir. Okuma saatleri için rahat bir koltuk tercihi de okuma süresini uzatabilmek ve devamlılığını sağlayabilmek için önemlidir.

Not: Modelleri detaylı incelemek ve ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki resim galerisine tıklayınız.

Bellona Genç Odası Koltuk Modelleri anlatımlı resim galerisi

Odanızın Görüntüsünü Siz Seçin; Odanızın nasıl bir görüntüye sahip olması gerektiğini tamamen kendiniz belirlersiniz. Tasarlamış olduğunuz oda bir mobilya yığını olabileceği gibi ufak detaylara dikkat edilerek döşendiğinde ferah ve muazzam bir görüntü de elde edilebilecektir. Her mobilya işlevine ve kapladığı alana göre yerleştirilirse istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Genç odası tasarımında, o odada kalacak olan bireyin zevkleri, ilgi alanları ve isteğine göre tasarlanmalı ve o ölçüde mobilya seçimleri ve renk seçimleri yapılmalıdır. Genç odalarında, gençlerin hobilerine de yer vermek gerekir. Spor, müzik veya herhangi bir sanat dalında gencin ilgisini çeken konulara odasının dekorasyonunda yer verilmesi, odasında daha keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Sıradan klasik mobilyalar yerine daha farklı ve canlı mobilyalar gençleri monotonluktan çıkarıp yeni fikirler geliştirebilmesine imkan sağlayacaktır. Genç odasını tasarlarken özellikle genç kızlar için, arkadaş muhabbetleri köşesi oluşturabilirsiniz. Bu alanda gençler, arkadaşları ile dilediği gibi vakit geçirebilirler. Tabii bunun için de rahat bir koltuk veya oturma köşesine ihtiyaç duyulacaktır. Gencin ders çalışmak için fazla vakit harcayacağı da hesaba katılırsa, yine odasında rahat bir çalışma köşesinin oluşturulması önem arz eder. Bu alanlarda kullanılacak olan koltuk veya sandalyelerin üzerinde oturan kişiye rahatsızlık vermemesi gerekmektedir. Rahat olmayan sandalyeler ders çalışırken bireyi rahatsız edecek ve derse odaklanmasını engelleyecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap