1. Ana Sayfa
  2. Bebek Odası Dekorasyonu
  3. Bu Yılın En Güzel Beşik Modelleri

Bu Yılın En Güzel Beşik Modelleri

Yıldız Mobilya Beşik Çeşitleri

Bebeklerin doğumlarından itibaren çocukluk yaşlarına gelene kadar kullandıkları en önemli parça şüphesiz ki beşikler oluyor. Öncelikli olarak onların sağlıklı fiziksel gelişimlerini olumsuz etkilemeyecek olması bir beşikte aranması gereken en temel özellik. Bunun dışında ergonomik olması‚ kullanılacağı ortama ebat ve tarz olarak uyum sağlıyor olması ve aynı zamanda da bütçeyi fazla zorlamayacak olması ailelerin beşik tercihlerinde önemsediği genel kıstaslar arasında yer alıyor. Ancak tüm bunların yanında özellikle anneler ve anne adayları için önemli olan bir nokta ise bebekleri için satın alacakları beşiğin görsel olarak istedikleri estetik görüntüyü oluşturup oluşturmadığı.

Beşik modellerinde birbirinden oldukça farklı olan çok sayıda alternatif mevcut. Bu yıl da birbirinden şık ve modern birçok beşik modeli mevcut. Beşik modellerinde bu yıl trend olan ve en çok tercih edilen şık modellere kısaca değinelim. Popüler beşik modellerinden ilki son dönemde çok fazla tercih edilen sepet beşikler. Eski zamanlardan kalma bir tabir olan bu beşiğin son dönemde çok modern uygulamalarını görebiliyoruz. Özellikle beyaz ya da ahşap tonlarında klasik bir tarzın ürünü olarak üretilen bu beşikler içerisinde kullanılan beyaz Fransız dantelleri ile birlikte harika bir uyum sağlıyor. Yeni doğan bebeklere hitap edecek nitelikte olan bu beşikler ilk sekiz ay rahatlıkla kullanılabiliyor.

Sepet Beşikler; Sepet beşikler önceliği görsellik olan anne adayları için harika bir seçim olacaktır. Ancak benim için daha çok ergonomi ve kullanım rahatlığı derseniz bu noktada sizin için önerebileceğimiz‚ bu yıl çok fazla modeli üretilen bir beşik türü olan anne yanı beşikler olacaktır. Gün içerisinde sürekli olarak bebeğinizin beşikte yatacağını‚ geceleri de sürekli onu almanız gerektiğini düşünecek olursak kenarı açılabilen ve bebeği rahatlıkla almanıza imkan sağlayan anne yanı beşikleri ideal bir seçim olacaktır. Anne yanı beşiklerde hem spor hem de ahşap modeller bulunuyor. Spor modellerde metal ayaklar üzerine iskeletin üzeri kumaş ile kaplanıyor. Bu sayede yıkama ve kullanım kolaylığı mevcut. Geniş kenarlarından biri ise fermuar ile açılabilme fonksiyonuna sahip.

Ahşap Beşik Modelleri; Bir diğer anne yanı beşiği tarzı ise yine sepet beşiklerde olduğu gibi ahşap olanlar. Ahşap anne yanı beşiklerinde sepet beşiklere kıyasla tek fark köşeli olmaları. Bir kenarının çıkarılabiliyor olması için oval şekilde değil‚ dikdörtgen şeklinde üretilen bu beşiklerin kenarları ise birkaç farklı alternatif sunuyor. Birincisi tamamen açılabilme fonksiyonu. Kenarını tamamen alabileceğiniz gibi menteşeli modellerde bunu aşağı doğru açma imkanınız da var. Bu sayede istediğiniz zaman kapatmanız da kolay olacaktır. Bir diğer alternatifiniz ise sürgülü kenarlar. Sürgülü kenarlı beşiklerin ise dilediğiniz zaman kenarındaki parçanın kademesini ayarlayabiliyorsunuz.

Büyük Beşikler; Bunların dışında en çok tercih edilen beşik modelleri ise daha uzun ömürlü olan ve ebatça da daha büyük olan büyük beşikler. Bebek odalarında tercih edilen bu beşikleri bazı ebeveynler kendi odalarında da kullanabiliyorlar. Beşik modellerinde son birkaç yılda olduğu gibi bu yıl da en popüler renk beyaz. Beşiklerde de aynı durum geçerli. Beyaz ve büyük bir beşik alarak doğumundan çocukluğuna kadar aynı beşiği rahatlıkla kullanabilirsiniz. Az önce saymış olduğumuz anne yanı açılma özelliği bulunan büyük beşikler de mevcut. Bunun dışında uç kısmının çekmeceli olması‚ sallanabiliyor olması ve yavru yatak gibi özellikleri bulunan modeller son senenin en popüler beşik modelleri arasında yer alıyor.

Beşik Modellerinden Örnekleri Detaylı İnceleyelim

Yorum Yap

Yorum Yap