İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Chester Koltuk Temizliği

Chester Koltuk Temizliği

koltuk temizliği

Ev gereksinimleri içerisinde en önemli parçaların başında elbette koltuklar yer almaktadır. Farklı modellerde ve renklerde bulunan koltuk takımlarının tasarımları da dikkat çekicidir. Son zamanlarda oldukça rağbet gören Chester koltuk takımları hem uyum açısından hem de kullanış açısından kolaylık sağlıyor. Her yönü ile evlere muhteşem etkiler sunan koltuk çeşitlerindendir.

Modern tasarımlara sahip ol Chester koltuk temizliği nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmak önemlidir. Rahat şekilde kullanımı olmasının yanı sıra bazı tekniklerle temizlenmesi mümkündür. Yanlış ürün kullanımı ile yapılan temizlik koltuklarınızı berbat hale getirebilir. Doğru teknik kullanarak kısa sürede koltuklarınızı tertemiz edebilirsiniz.

chester koltuğun temizliği
chester koltuk temizleme

Chester Koltuk Temizliği Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar

Koltukların temizlik esnasında kimyasal ürün kullanımından uzak durmanız gerekir. İçerdiği maddelerden dolayı koltukların renklerinde solmalara ya da noktalar halinde ki lekelere sebebiyet verebilir. Kendi kumaşından düğmeye sahip olan chester koltuk temizliği esnasında da kimyasallardan uzak durarak işlem yapmaya özen gösterin. Beklenmeyen bir etki ile karşılaşmama adına kullanılan ürünleri çok iyi irdeleyin.

Chester koltuk takımları kadife ya da nubuk deri kumaşından yapılmaktadır. Bu yüzden silme işleminde bastırarak değil de yumuşak bir bez kullanılarak sakin şekilde yapılmalıdır. Sıcak su kullanmadan ılık su ile temizlemeniz daha doğru olacaktır. Sıcak su kullanımı kumaşın rengine ve dokusuna zarar verebilecek özelliğe sahiptir.  Su kullanımın dışında koltuğun tüy yönüne göre temizleme size kolaylık sağlayacaktır.

Chester koltuk temizliği

Chester Koltuk Temizliğinin Püf Noktaları

Öncelikli olarak koltukların kumaşına göre hareket etmeniz çok önemlidir. Eğer koltuklar ipek kadifesi ya da yünden yapılma ise profesyonel yardım almanız çok daha doğru karar olacaktır. Kullandıkları ürünler ve ekten maddeleri çok iyi bilmelerinden dolayı koltukların zarar görmesi de engellenmektedir. Chester koltuk temizliği ile ilgili ilk husus elbette lekenin oluşması ile birlikte hemen ıslaklığını ve kirini kağıt havlu ile almak gerekir.

Silme işlemlerinde ılık su ile hazırladığınız kaba az miktarda bulaşık deterjanı dökerek iyice karıştırın. Karıştırma sonunda oluşan köpükle lekenin oluştuğu yeri silin. Silme işlemini lekenin kaybolmasına kadar devam edin. Baskı uygulamadan işleme devam edip lekenin tamamen yok olmasını sağlayın. Burada dikkat edeceğiniz en önemli husus lekenin oluşması ile birlikte kısa sürede temizlemektedir. Leke koltuğa işlerse temizlemesi çok daha zor hale bürünecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap