1. Ana Sayfa
  2. Bahçe Dekorasyonu
  3. Harika Bir Bahçe İçin Dekorasyon Önerileri

Harika Bir Bahçe İçin Dekorasyon Önerileri

Çimli Bahçe Dekorasyonu

Harika bir bahçe hayalini hepimiz kurmuşuzdur, şöyle bir bahçem olsun güllerle, dekoratif taşlar ile ve benzeri dekoratif ürünler ile süsleme hayalleri birçoğumuzun istekleri arasında yer almaktadır. Ufak ya da büyük hiç fark etmez. Eğer bir bahçeye sahipseniz sizlere öneride bulunacağımız bahçe dekorasyon önerileri doğrultusunda bakımsız ve normal boyutlarda olan bahçenize harika bir görünüm ve ferahlık kazandırabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonunda Çimlerin Önemi
Bahçe dekorasyon işleminde dikkat edilmesi gereken ve en ön husus olarak görülmekte olan dağınık veya uzamış çimlerin düzeltilmesi veya tamamen temizlenip çim tohumu ekerek bütünlük kazandırılacak bir görüntü elde etmek gerekiyor. Şömineli bir odanıza ait bahçe kapısı veya ev kapısı bulunuyor ise, bahçenizin içerisinde odaya giden ahşaptan veya şekilli taşların kullanımı sayesinde bir patika yolu oluşturarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu İçin Bahçe Takımı
Misafirleriniz veya dostlarınız ile birlikte oturacak ya da ailecek kahvaltı yapabileceğiniz bir bahçe oturma takımı ile bahçe dekorasyon işleminde büyük bir adım atabilirsiniz. Kullanacağınız ahşap veya plastik destekli bahçe koltuk takımlarının yeşil renk ve tonajları üzerinde olmamasına dikkat etmelisiniz. Zira çimen rengi ve bahçe takımınız göze hoş gelmeyebilir, ayrıca masa üzerinde kullanacağınız örtü rengi açık renklerde tercih edilmelidir.

Bahçe Dekorasyonu
Bahçe dekorasyon alanında bulunan ölü noktaların canlanması için salıncak veya çocuklarınız için bir oyun bölümü yerleştirerek bu alanı hem değerlendirmiş olursunuz hem de bahçenize renk katmış olacaksınız.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Yorum Yap

Yorum Yap