İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bahçe Dekorasyonu
  3. Koçtaş 2017 Bahçe Mobilyaları İle Yaz Dekorasyonu

Koçtaş 2017 Bahçe Mobilyaları İle Yaz Dekorasyonu

Koçtaş Beyaz Rattan Bahçe Oturma Koltuk Takımı

Bahar ayını müjdeleyen Nisan ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde bahçelerimize çıkmanın ve açık havada keyif yapmanın vakti de geldi çattı. Artık ev içine hapsolmayacak, yemeklerimizi ve çaylarımızı mis gibi havayı içimize çektiğimiz bahçemizde yiyebileceğiz. Bu ayların en güzel yanlarından biri de doğayla bütünleşmemize fırsat vermesidir. Böylelikle kış ayı boyunca vücudumuzda biriken elektriği yaz ayında toprağa değdirerek üzerimizden atmış oluyoruz. Bu nedenle yazın kendimizi çok daha iyi ve zinde hissederiz. Biz insanlar için bu kadar önemi olan bahçelerin mobilya ve aksesuarlarını yenilemek, bahçe dekorasyonlarımızı gözden geçirmenin de vakti geldi. Üstü kapalı veya açık olan bahçelerimizin alanına göre mobilya seçilmesi önemlidir. Küçük alanlara büyük mobilyalar seçilmesi, kullanım alanını daraltacağından tercih edilmemelidir. Bahçemizde rahat hareket edebileceğimiz alanlar oluşturulmalıdır. Bahçe mobilyalarında tercihiniz ne olursa olsun mutlaka kılıf ile muhafaza edilmelidir. Bahçe mobilyaları genellikle yumuşak deterjanlarla temizlenmeli, kimyasal içerikli deterjanlar kullanılmamalıdır.

Bahçe Dekorasyonunda Görsel Şölen; Bahçe mobilyaları bahçenin görselliğini tamamladığı için önemlidir. Misafirlerinizi hem şık bir şekilde dekore ettiğiniz bahçede ağırlayabilir hem de mobilyalarınızın konforuyla rahat ve memnun edersiniz. Kalabalık şehirlerde bahçeli evlere rastlamak çok mümkün olamayabiliyor. Böyle durumlarda insanlar ya bahçeli yazlıklara yöneliyor ya da köy evlerinde bahçeli alanlara sahip olabiliyor. Kış boyunca hasretle beklediğimiz yaz mevsimi yaklaştı, bahçeler düzenlenecek, yeni çiçekler ekilip ağaçlar meyvelerini verecek. Tüm bunların içinde bir tek eksik var. O da tüm işlerimizi yaptıktan sonra arkamıza yaslanıp üzerinde çayımızı yudumlayacağımız bahçe mobilyaları…

Bahçe Dekorasyonu İçin Püf Noktaları; Bahçeniz hazır ve bahçenize uygun olabilecek mobilyaları seçmekte zorlanıyorsanız, size vereceğimiz bazı püf noktalara dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Kış gelince mobilyalarınızı kaldırmanız gerekiyorsa, iç içe giren sandalyeler seçmelisiniz. Bahçe masaları da genellikle katlanabilir olduğu için kaldırırken küçültüp kolayca saklayabilirsiniz. Bahçe sabit kalacaksa ve daha büyük kanepe veya koltuklarla donatacaksanız, hava koşullarına uygun dayanıklılıkta mobilyalar seçmeniz en doğrusu olacaktır. Tüm bunların yanında mobilyalarınızı bahçenizle uyumlu hale getirmek ve doğallığı bütünleştirmek istiyorsanız ahşap mobilyaları tercih edebilirsiniz. Ancak ahşap mobilya seçerken uzun süreli kullanım için dış hava şartların dayanıklı ve ağaçtan yapılmış olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Koçtaş Bahçe Mobilyaları (fiyat bilgileri ve satın alma seçenekleri galeri içerisinde)

Yorum Yap

Yorum Yap