Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen oy verin!

 / 5

KLOZET MODELLERİ

Kişilerin zorunlu ihtiyaçları ve temizlik alanında yer alan birçok eşya bulunmaktadır. Bu eşyalardan birisi de klozetlerdir. Klozetler kişilerin tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için kullandığı eşyalardır. Alaturka tuvaletleri kullanamayan kişiler için oldukça kullanışlı bir eşya olan klozetler de lavabolardaki zorunlu eşyalar arasındadır. Bu nedenle klozet modelleri seçerken de birçok seçenek arasından seçim yapılmaktadır.

Birkaç örnek verelim

Klozet modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Klasik Klozet: Klasik klozetler bir adet klozet kapağı, bir adet iç klozet kapağı ve sabit ayaklardan oluşan bir klozet modelidir. Bu klozet modeli genelde kırılmadan herhangi bir yere taşınamamaktadır. Bu nedenle herhangi bir taşınma durumunda tamamen gözden çıkarılması gerekmektedir. Klasik klozetler en fazla kullanılan klozet çeşididir.

Bağımsız Klozet: Bağımsız klozetler de klasik klozetler gibi bir adet klozet kapağı, bir adet iç klozet kapağı ve sabit ayaklardan oluşan bir klozet modelidir. Bu klozet modeli taşınabilir bir modeldir. Yıkma ve kırma işlemi yapılmasına gerek kalmadan istenilen yere taşınabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ev ve Kafeler İçin Bulaşıklık Modelleri

Kare Klozet: Kare klozetlerin diğer klozetlerden tek farkı daha farklı bir şekle sahip olmasıdır. Klasik klozetler oval bir şekle sahip iken kare klozetler kare şeklindedir. Kare klozetler de oval klozetler gibi taşınabilir ve taşınamaz olarak ikiye ayrılmaktadır. Klozet kullanan kişiler evlerine ya da iş yerlerine klozet yaptırmadan önce bu klozet modellerini ve özelliklerini inceleyerek fikir sahibi olabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ