İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genç Odası Dekorasyonu
  3. Genç Odası Dekorasyonlarında Renklerin Önemi ve Seçimleri

Genç Odası Dekorasyonlarında Renklerin Önemi ve Seçimleri

Sarı Turuncu Kombinlerle Kız Genç Odası

Ev dekorasyonunda genç odası hazırlamak büyük bir özveridir. Anne ve babalar gençlerin duygu ve düşüncelerine önem vermelidir. Ancak bazen anne ve babalar dediğim dedik davranarak gençlere söz hakkı tanımamaktadır. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Çünkü bir gencin yaşam alanı odasıdır. O odanın kendi zevk ve istekleriyle dekore etmesi onun daha huzurlu olmasını sağlayacaktır. Genç odası dekorasyonu nasıl yapılır bilmeyen anne ve babalara hemen söyleyelim ki ilk önce gençlerin ne istediğine kulak verin. Unutmayın ki içinde yaşayan siz değil çocuğunuzdur. Genç odası anne ve babaların istediği doğrultuda düzenlenmez. Anne ve babalar ancak fikir verebilir.

Renk seçimleri cinsiyete göre yapılmalıdır; Genç odası dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı, diye düşünüldüğünde ilk olarak genç ergenin cinsiyeti göz önünde bulundurulmalıdır.  İkinci olarak ise genç ergenin sevdiği renkler ile cinsiyet bağdaştırılmalıdır. Genç bir delikanlıya pembe bir oda elbette ki düşünülemez. Genç bir delikanlı için en güzel renk tonları mavi ve yeşildir.  Genç kızlarda için ise en ideal renkler lila, pembe tonlarıdır.

Genç odası dekorasyonu için ipuçları, değinmek gerekirse bilindiği gibi gençlik dönemi okumakla geçmektedir. Bu yüzden gençlere hem dinlendirici hem de ders çalışmasına olanak sağlayacak bir tarzda genç odası dekorasyonu yapılması gerekir.  Gençlerin isteklerine önem vererek sevdiği objeleri koyabileceği nişler güzel olabilir. Bununla birlikte gençlere mutlaka bir kitaplık rafı yapılmalıdır. Genç odası dekorasyonu için fikirler oldukça fazladır.

Genç odalarında renkli keten perde kullanımı odaya ayrı bir hoşluk katacağını da hemen söyleyelim. Genç odalarında cinsiyete bağlı olarak mobilya seçimleri yapılır. Örneğin genç kızlarda makyaj masası ve boy aynası en çok kullanılan eşyalar arasındadır. Gençlerin yaşam alanına saygı duyarak onların seçimlerine saygı göstermeliyiz. Bu yüzden anne ve babalara büyük iş düşmektedir.

Anne ve babalar genç odası dekorasyon örnekleri, hakkında bilgi sahibi olup fikir beyan edebilirler. Ancak son sözün tabiî ki de gençlerde olduğunu bilmelidirler. Her ne kadar anne ve baba maddiyat açısından söz sahibi olsa da çocuğun içinde yaşayacağı odayı seçme hakkı tanımalıdır ki çocuk her açıdan daha verimli ve mutlu olsun.

Gençler İçin Farklı Renklerde Genç Odaları

Yorum Yap

Yorum Yap