İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Banyo Dekorasyon Fikirleri 2019

Banyo Dekorasyon Fikirleri 2019

Son zamanların en çok kullanılan ve tercih edilen banyo dekorasyonları

Bu yazımızda sizlere ‘banyo dekorasyon’, ‘banyo dekorasyon modelleri’, ‘banyo dekorasyonu fikirleri’, ‘banyo dekorasyonunda kullanılan malzemeler nelerdir’ ve ‘modern banyo dekorasyonları’nı anlatacağız.

Son zamanların önemli dekorları arasına giren banyo dekorasyonu gün geçtikçe önemini arttırmaya devam ediyor. Banyoların düz ve önemi olmayan mekânlar olduğunu düşünen sayısız insan bulunuyor. Fakat son zamanlarda önemi gittikçe artan bu iç mekânların genel görsel ve tasarımlarına göz gezdireceğiz.

Banyo dekorasyonlarında bazı önemli hususlar var. Öncelikle dekorasyon yapmak istediğiniz banyonun şekli ve büyüklüğü ön planda tutulmalı ve ona göre bir dekorasyon düşünülmeli. Eğer kendiniz yapmayı düşünüyorsanız mutlaka kâğıt üzerinde yapmak istediklerinizi azda olsa çizebilmelisiniz.

Banyolarda dikkat etmeniz hususlardan en önemlisi banyolarınızda kullandığınız renkler. Eğer dar ve ufak bir banyoya sahipseniz kullandığınız renkler farklı, geniş bir banyoya sahipseniz kullanmanız gereken renkler daha farklıdır.

Dar ve ufak banyolarınızda kullanacağınız renkler maalesef daha kısıtlı. Banyo dekorasyonunuz kasvetli ve iç karartıcı olmaması için kullandığınız renkler açık tonlar olmalıdır. Her ne kadar banyonuzda çok uzun vakit geçirmiyor olsanız bile banyonuza adım attığınızda kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Bu yüzden ferahlatıcı ve iç açıcı tonlar ilk tercihiniz olmalıdır. Özellikle mermer desenli tonlar banyonuzda harika havalar oluşturacaktır.

Geniş Alanlarda Banyo Dekorasyonu

Her kadının istediği önemli ayrıntılardan biriside oturduğu evde geniş ve ferah bir banyosunun olmasıdır. Geniş ve ferah banyolarda kullanılacak çok fazla dekorasyon modeli bulunmaktadır. İşte bazı örnekler;

Geniş ve ferah bir banyoya sahipseniz renk konusunda çok fazla seçeneğe sahipsiniz diyebiliriz. Fakat her şeye rağmen her ne kadar geniş ve ferah bir banyoya sahip olsanız da dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları var. Bunlardan en önemlisi kullandığınız renkler bir birinin zıttı ya da aşırı boğucu renkler olmamalı. Boğucu tonlar banyonuzu tamamen öldürmenize neden olacaktır.

Geniş ve ferah bir banyoda eğer beyaz tonlarını tercih etmeyecekseniz size tavsiyem kesinlikle siyah ve altın sarısı tonlardır. Siyah tonunun koyu siyahı olmamalı daha açık ve gece karanlığı andıran bir ton olabilir. Bunun yanında mermerlerin açık beyaz tonlar, banyonuzda ki dolaplar siyah ve kulplarda altın sarısı olursa harika bir uyum oluşturacağından şüpheniz olmasın. Birazdan bu tarz modellere birçok örnek vereceğiz.

Banyo Dekorasyon Fikirleri
Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo Dekorasyonu 2019

Banyo dekorasyonu 2019 yılında harika yeni modeller oluşturuldu. Modern çizgilerin bu yılın modasıydı diyebiliriz. En çok tercih edilen ve yaptırılan banyoların birçok örneği ve size ilham verecek modelleri resim galerimizde bulabilirsiniz.

Dar Alanlarda Banyo Dekorasyonları

Ev sahiplerinin en çok zorlandığı banyo dekorasyonu çeşidi. Dar alanlarda bazen işin içinden çıkılmaz hal alabiliyor. Fakat bazen çok eğlenceli bir hal aldığını da unutmamak lazım. Şimdi sizlere dar alanlarda yapılan en güzel banyo dekorasyonlarından bazı örnekler göstereceğiz.

Banyo Dekorasyonunda Kullanılan Malzemeler Nelerdir

Banyo dekorasyonunda kullanacağınız malzemeler çok önemli. Banyo dekorasyonunda kullanılan malzemeler nelerdir? Kısaca anlatmamız gerekirse bilindiği üzere banyolar genel olarak nemli ve çabuk ıslanabilen bölgelerdir. Bu yüzden banyolarınızda kullanacağınız ve kullanmak istediğiniz malzemelerin kalitesi büyük önem arz ediyor. Banyo dekorasyonlarınızda özellikle dolaplarda kullanacağınız malzemelere dikkat etmelisiniz. Sunta kesinlikle kullanmamalısınız. Hazır alacaksanız ya da yaptıracaksınız mutlaka malzemenin kalitesini sormalısınız. Eğer bütçeniz orta derece ise en azından sağlamlık ve dayanaklılık açısından kullanacağınız malzeme mdf olmalı. Bunların yanında eğer bütçeniz el veriyorsa ve uzun süre kullanmak istiyorsanız, en önemlisi de oturduğunuz ev kendinize aitse kullanacağınız malzeme kesinlikle boyalı malzeme yani Lake olmalıdır.  Lake olan ürünler uzun ömürlü olacaktır, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap