1. Ana Sayfa
  2. Koçtaş
  3. 2017 Koçtaş Ofis ve Çalışma Sandalyelerinden Örnek Modeller

2017 Koçtaş Ofis ve Çalışma Sandalyelerinden Örnek Modeller

Koçtaş Dekoratif Ahşap Çalışma Koltuğu

Çalışma ortamlarında özellikle de masa başı çalışan kişilerin en büyük şikayetleri çalışma sandalyelerinin rahat olmayışıdır. Çalışma sandalyenizin ergonomik açıdan uygun ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Çalışma masası ile sandalyesinin kişinin boyuna uygun şekilde ayarlanması gerekmektedir. Çalışma masaları genellikle klasik ölçülerde üretilir fakat sandalyeler seçilirken ayarlanabilir olmasına dikkat edilmelidir. Çalışma sandalyesinin sırt desteği sağlam olmalı ve sırtlık açısından da ayarlanabilir özellikte olmalıdır. Kullanacağınız sandalye masaya göre uygun yükseklikte olmasının yanında, ayaklarınızı düzgün bir şekilde yere basabilme fırsatı da vermelidir. Sandalyeye oturulduğunda ayaklar havada kalmamalı, masanın altında çapraz bir şekilde durmamalıdır.

Sağlığını Düşünenler Koçtaş’a Göz Atabilir; Çalışma sandalyeleri sağlığımız için çok önemlidir. Özellikle masa başı çalışan kişilerin kendi bedenlerine göre bireysel olarak ayarlanabilmesi önemlidir. Çalışma sandalyelerinde ilk olarak bakılması gereken özellikler, koltuğun geometrik yapısı, oturma yeri ile sırtlığın ölçüleri ya da hat kısımlarıdır. Oturma yüksekliği ve buna bağlı olarak ayar aralığı bir çalışma sandalyesinde olabilecek en önemli özelliklerdendir. Çalışma sandalyesini kullanacak olan kişinin bireysel ölçülerine uygun olarak yapılan ayarlar ile ideal olan oturma pozisyonu elde edilebilecektir. Uygun olmayan çalışma sandalyesinin ciddi boyun, sırt, omuz veya bel ağrılarına neden olduğuna dikkat çeken ve basit bazı önlemlerle bu ağrıların önüne geçmenin ve çalışma performansını artırmanın son derece kolay olduğunu söyleyen uzmanlar, doğru çalışma sandalyesi seçiminin altı temel kurala bağlı olduğunun da altını çizmektedirler. Koltuğunuzun yüksekliği, ön kolunuz paralel haldeyken, dirseklerinizin yaklaşık masanın yüksekliğine denk gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Kollarınızın ön bölümünü masanızın üzerine koyabilmeniz gerekir. Bu daha kısa boylu kişilerin, daha yüksek oturma pozisyonunu, uzun boylu kişilerin de daha alçak pozisyonları seçmeleri gerektiğini belirtir. Ancak bacaklarınızın üst bölümünün yere paralel, dizin altındaki bölümünün de dik durması gerekir. Kısa boylu kişilerin ayak desteği kullanmaları gerekecektir. Masanızın yüksekliği ayarlanabiliyor ise, bacaklarınızın dizlerde dik açı oluşturmasını sağlayan ve ayaklarınızın yere rahatça basmasına izin veren oturma yüksekliğini seçersiniz. Kısa boylu kişiler bu durumda daha alçak, uzun boylu kişiler de daha yüksek konumda oturacaktır.

Koltuk sırt yüksekliği ayarlanabiliyor ise, bel desteğinin, doğal bel çukuru alt bölümüyle aynı yüksekliğe getirilmesi gerekir. Sandalye arkalığı ve sırt desteği hakkında ise uzmanlar sandalyenin arka kısmının yeterli genişlikte, 30 ile 50 cm arasında olması ve bel çukurunuzu desteklemesi, gerekirse bu destek için uygun bel yastıkları kullanılmasını uygun görmektedirler. Oturma pozisyonuna göre omurganın kendi kıvrımı olan şeklin mutlaka muhafaza edilmesini ve sandalyenin arkasındaki kısmın bu özelliği destekleyici şekilde üretilmesi gerekmektedir.

Koçtaş Ofis ve Çalışma Sandalyeleri Fiyatları
Fiyatları incelemek ve ürünleri satın almak için resim galerisini inceleyebilirsiniz. Resimlerin altında açıklamalar ve fiyat bilgileri, satın alma seçenekleri bulunmaktadır.

Koçtaş Çalışma Sandalyesi Modelleri Resim Galerisi Detaylı İnceleme

Yorum Yap

Yorum Yap