Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Beslenmek için hazırlanacak gıdaların pişmesini sağlayan eşyaya ocak denmektedir. Ocaklar hem dekorasyon açısından uyumlu olmalı hem de iş görür nitelikte olmalıdır. Özellikle gıda gibi önemli bir iş için kullanılacak olan ocaklar hem mutfağa uygun hem de ihtiyaca göre seçilmelidir. Peki ocak satın alacak olan kişiler hangi ocak modellerini seçebilir? Ocak modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Spiralli Ocak: Spiralli ocaklar ocak başlığının ve hortumunun spiral şekilde olduğu ocak modelidir. Spiral ocaklar en çok eski tip mutfakta kullanılmaktadır. Modern evler için pek uygun değildir. Spiral ocak modellerinin fiyatları 130 TL’den başlamaktadır. Birçok kişi tarafından kullanılan bu ocak modeli oldukça bilindiktir.
  • Sensörlü Ocak: Sensörlü ocak modeli evlerde sık kullanılan bir modeldir. Örneğin evde gazı açık unutup bir yere gittiniz. Sensörlü ocaklar bir süre sonra üzerinde ağırlık hissetmeyince gazı kesmektedir. Bu sayede hayati bir önem taşıyan doğalgaz zehirlenmesi önlenmektedir. Sensörlü ocaklar yeni evlerde en fazla kullanılan ocak modelidir.
  • Ayarlı Ocak: Ayarlı ocak modelinde doğalgazın seviyesi ocağın başının ok işareti tarafına döndürülüp açılmasıyla harekete geçer. Bu ocak modeli de son zamanlarda oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır.
  • Ankastre Ocak: Ankastre ocaklar yeni yapılan evlerde ve modern mutfaklarda çok sık kullanılmaktadır. Düz bir zemin üzerine işaretlenen kısımlar ankastre ocağın pişirme ve etki alanını göstermektedir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ