Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Odalarda dekorasyonun insan davranışlarını ve ruh halini etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. Çocuk odaları için bu durum daha önemlidir. Çünkü çocuklar her durumdan çok çabuk etkilenebilmektedir. Çocuk odalarının en doğru şekilde dekore edilmesi gerekmektedir. Bunun için uzmanlar çocuk odalarında kesinlikle çok koyu renkler kullanılmaması gerektiğini söylemektedir. Örneğin duvarları siyah ya da koyu lacivert bir çocuk odası düşünülemez. Çocuk odaları rengarenk ve cıvıl cıvıl renklerden oluşmalıdır. Bu şekilde çocukların enerjileri de olumsuz yönde etkilenmez ve daha etkin bireyler haline gelirler. Çocuk odaları için dekorasyon yaptırmadan önce renklerin psikolojisi konulu bir araştırma yapmanız faydalı bir durum olacaktır.

Çocuklar Masal Kahramanlarını Sever
Çocuk odalarında iç tasarım fikirlerine gelecek olursak birçok şey söyleyebiliriz. İlk iç tasarım fikri duvar kağıtları ile çocuklara özgü desenleri odada barındırmak ve duvara yapıştırma fikridir. Bilindiği üzere çocuklar masalları ve masal kahramanlarını çok severler. Örneğin kırmızı başlıklı kız masalındaki kırmızı başlıklı kız figürün bir sticker ya da duvar kağıdı olarak çocuğunuzun odasında yer alabilir. Bunun için özel duvar kağıdı tasarımı yapan yerler bulunmaktadır. Çocuğunuz her gece sevdiği masal kahramanı ile uyuyacak ve bu durum onu çok mutlu edecektir. Çocuk odası için baka bir iç tasarım fikri ise duvarlarda klasik tablolar yerine çocuğunuzun resmini kullanma fikridir. Çocuğunuzun çizmiş olduğu resimlerden beraber bir eleme yapmalısınız. Bu eleme sonucunda çocuklar hem bazı şeylerden vazgeçilmesi gerektiğinin farkına varacak hem de sizin onunla beraber onun resimleri için uğraşmanız nedeniyle ona verdiğiniz değeri fark edecektir. Bu resimleri beraber seçtikten sonra isterseniz direkt olarak duvara yapıştırabilir, isterseniz de bir çerçevenin içine koyup tablo görünümü vererek duvara asabilirsiniz.

İşte size birkaç örnek fikir

İç Tasarım Fikirleri
Çocuk odalarında iç tasarım yapma fikirleri arasında eşyaların rengini değiştirmek de yer almaktadır. Çok sevdiğiniz ve pahalı komidininiz çocuğunuzu yeteri kadar cezbetmiyorsa bu komidini beraber en baştan renklendirebilir, üzerine çeşitli çıkartmalar yapıştırabilirsiniz. Pahalı eşyalarda bu yöntemi deneyemezseniz o eşyayı odadan çıkararak eski bir komidini en baştan süsleyin ve bunu beraber çocuğunuzun odasına yerleştirin. Bu durum hem onun fikrinin alındığını görmesine hem de beraber iş yapma bilincinin oluşmasına katkı sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ